1 bitcoin se dělí na 100.000.000 (sto milionů) satoshi. Můžete koupit jakoukoliv malou část.
Taky, ale nejčastěji se na nelegální činnost používá americký dolar.
Bitcoin používajú len teroristi a kriminálnici
Bitcoinová síť je odolná proti krádeži a hacknutí. Problém je často u uživatelů, kteří nechávají své bitcoiny na burzách, zapomenou hesla nebo nepracují dostatečně bezpečně na svém počítači a hesla jim někdo ukrade.
V základu je bitcoin transparentní. Na všechny transakce jde veřejně vidět. Pokud chcete používat bitcoin více anonymně, tak musíte používat speciální nástroje, postupy a mixéry mincí.
Kromě Číny, kde je energetický průmysl státně dotovaný a energie se vyrábí v uhelných elektrárnách, se většina bitcoinu těží ekologicky - je potřeba co nejlevnější energie (vodní elektrárny, přebytková energie, sluneční energie), těží se na místech, kde by se jinak s energií plýtvalo (odlehlé oblasti, noční provozy…)
Je Bitcoin ekologická pohroma?
Hodnota je určena nabídnou a poptávkou. Pokud roste poptávka, tak roste i cena.
Bitcoin sú len digitálne peniaze!
Peníze jsou jen sdílenou iluzí. Mají cenu jen, když ostatní lidé věří, že jsou cenné. Bitcoin má lepší monetární vlastnosti než ostatní druhy peněz nebo zlato a je kandidát na to stát se globální sdílenou iluzí peněz.
Volatilita je přirozeným důsledkem bitcoinové měnové politiky. Volatilita se s časem snižuje.
Kvantové počítače představují riziko pro bitcoinovou síť i pro všechny instituce, které používají šifrování - včetně bank. Existuje i postkvantová kryptografie, a když to bude nutné, tak se šifrovací algoritmy nahradí.
V historii vznikly už tisíce kopií bitcoinu, které změnily nějaký parametr. Některé existují dodnes, ale jejich cena, síťový efekt, bezpečnost a další parametry jsou oproti bitcoinu zanedbatelné. Přesvědčit ostatní lidi, aby začali používat zrovna tu vaši novou kopii, je složité.
Tento web neslouží jako finanční ani investiční rada.
Chcete na webu něco upravit nebo doplnit?
2025 © PixelMade